Jak vytvořit videoprezentaci na MacBooku ?

17.03.2018 18:45

Můj 6 let starý notebook už nestíhal, a tak jsem si nedávno koupil MacBook. Kvalita i výkon jsou oproti bývalému ntb úplně jinde, ale na některé funkce musím přicházet postupem času. V programu pro tvorbu prezentací Keynote jsem vytvářel už několik prezentací, ale nedávno jsem z prezentace potřeboval udělat ozvučené video a potřeboval jsem to dostat na Youtube. 

Jednalo se o mou případovou studii mailové komunikace s databází na celý rok. Tak jsem hledal na internetu informace jak na to. Bohužel jsem našel jen informace o aplikacích na nahrávání obrazovky a snímání zvuku. Ty ale ve free verzích umožňují nahrát maximálně 15 minutový záznam. Dokoncejsem dvě zkoušel, ale bylo to strašně krkolomné. Tak jsem na chvíli rezignoval, ale jak jsem se uvolnil, tak jsem se opět pustil do práce a to stylem pokus-omyl. Začal jsem pořádně zkoumat Keynote a jeho funkce a nakonec jsem zjistil, že to lze všechno udělat v této aplikaci a ve finále mnohem jednoduššeji, než se zádlo. Ukážu vám tedy, jak na to: 

Tvorba zákaldní prezentce je jednoduchá a moc se neliší od Powerpointu. Vhodné je ale přednastavit si šablony pro jednotlivé typy stránek. 

To lze tak, že: 

  1. Kliknete na tlačítko Formát.
  2. Kliknete na tlačítko Upravit vzorový snímek, a poté se Vám na levé straně zobrazí jednotlivé vzorové snímky, které si můžete přechystat.
Až máte připravenou obrazovou prezentaci, tak k ní můžete nahrát zvuk: 
  1. Klikněte na tlačítko Zvuk.
  2. Klikněte na tlačítko Záznam a dostanete se do uživatelsky jednoduchého prostředí, kde můžete nahrát k Vaší prezentaci zvukovou stopu. 
A pak už Vám zbývá jen prezentaci uložit ve formátu, ve kterém to půjde nahrát na youtube. A to ve Formátu Quick Time Movie. 
Až se Vám prezentace uloží, tak ji už bez jakýchkoliv potíží můžete nahrát také na Youtube.