K čemu jsou online webináře?

19.11.2016

Na internetu je vidět čím dál víc online webinářů - živých seminářů, které by Vás měly vzdělávat nebo Vám předávat nějaké hodnotné nebo užitečné informace. Záměrně píšu "by Vás měly", protože ne vždy tomu tak skutečně je. Já osobně jsem první online webinář shlédl v roce 2012 a od té doby jsem jich shlédl více než 100. Od té toby jsem také do online vzdělávání investoval více peněz a času, než do veškerého vzdělávání za celý život před tím. A mnohonásobně se mi to vyplatilo, protože jsem v tom našel takové zalíbení, že dnes své zkušenosti předávám a online marketing se stal mojí vášní i zdrojem příjmů.

Nyní sleduju běžně 1-4 webináře týdně. Čím více se tento trend rozšiřuje, tím více se také setkávám s "nekvalitními nebo amaterskými" webináři. Myslím tím s webináři, ve kterých jde podle mě jejich autorům primárně o zisk, než o předání znalostí nebo zkušeností. Spousta webinářů ZDARMA totiž na konci obsahuje nějakou neodolatelnou nabídku za peníze nebo tuto nabídku do několika dní po shlédnutí webináře obdržíte na mail. Webinářů je dnes obrovské množství a zasahují do čím dál více oborů. Proto se s Vámi podělím o jednu univerzální webinářovou radu, kterou se řídím já.

Pokud s vámi webinář rezonuje, získáte během něj informace za které jste vděční, které pro vás mají určitý přinos a zažijete během něj několik "aha momentů" - okamžiků, kdy si řeknete "to je super", "to jsem potřeboval/a vědět", "to mi pomůže", "takhle to udělám"....., tak neváhejte případné nabídky na další porci užitečných informací využít, i když se vám cena bude zdát vysoká. Většinou se Vám to totiž vyplatí. Já osobně jsem tuto situaci zažil poprvé právě v roce 2012, když jsem shlédl webinář k Email Academy. Webinář byl super, spousta užitečných informací, ale cena se mi zdála být vysoká. Přesto jsem se na poslední chvíli rozhodl vstoupit a zaplatit. Aprávě díky Email Academy se mi skvěle rozjel můj první eshop se zábavní pyrotechnikou a přivedla mě k rozhodnutí se věnovat online marketingu naplno. Tento týden na internetu proběhla série 4 skutečně nabušených webinářů s názvem EMOS - Email marketing online summit. Pokud ho někdo z Vás nestihl, k mání je záznam se spoustou úžasných bonusových materiálů. Není sice zadarmo, protože se jedná o profesionálně zpracovaný záznam a obsahuje spoustu bonusů, ale pokud se pohybujete online, chcete vydělávat online a témata s vámi rezonují, jak jsem popsal výše - není tato investice velká - určitě se vám vrátí. A navíc obsahuje garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti.

No a pokud narazíte na nějaký webinář, který Vám z Vašeho pohledu nedá nic nebo je pod Vaše očekávání, nezažijeté žádné "aha momenty", tak se na žádnou další akci nenechte zblbnout. Buďto jste už dál nebo jinde a toto pro Vás nemá žádný smysl. Nebojte se důvěřovat svým instinktům.